Reklama
 • Środa, 19 kwietnia 2017 (11:01)

  Jako letnisko zdobyło popularność w latach 20-tych XX wieku. Turystów zawsze przyciągały spokój, cisza i niezwykle malownicze położenie u zbiegu dolin Popradu i Roztoki.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Poniedziałek, 20 marca 2017 (08:05)

  Są miejsca, gdzie klimat sprzyja osobom ze schorzeniami kardiologicznymi. Odwiedzamy uzdrowiska, w których można podreperwać zdrowie, zregenerować siły i się odstresować.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Poniedziałek, 13 marca 2017 (13:00)

  W przepięknych Lasach Janowskich leży mała wioska, którą niezorientowany turysta minie bez zatrzymywania się. To błąd! Tutejszy kościółek nie jest obiektem szlaku drewnianych świątyń, choć mógłby na nim stanowić miejsce zupełnie wyjątkowe, bo jest jedyny w swojej klasie. Kto znajdzie się na Lubelszczyźnie, nie może go przegapić. O małe Momoty nieustannie upominała się wielka historia. Tak bylo w powstaniu styczniowym, pod zaborami i w czasie ostatniej wojny światowej.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Środa, 8 marca 2017 (15:05)

  U stóp Beskidu Niskiego i Beskidu Śląskiego leży piękne miasto z licznymi zaskakującymi atrakcjami.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Wtorek, 7 marca 2017 (08:05)

  Sopot jest idealnym miejscem na zimowy urlop. Można jeździć na nartach, pływać w basenach aquaparku, zwiedzać muzea i galerie oraz włóczyć się po pustych i zaśnieżonych plażach.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Poniedziałek, 6 marca 2017 (13:10)

  Historia sanktuarium w Domaniewicach sięga XVII wieku, kiedy to krakowscy kupcy – bracia Wojciech-Albert i Jakub Celestowie – w podziękowaniu za powodzenie w interesach ufundowali tam murowaną kaplicę Narodzenia Najświętszej Marii Panny. Budowę ukończono w 1633 roku. W kaplicy umieszczono obraz Najświętszej Maryi z Dzieciątkiem, który szybko został przez wiernych uznany za cudowny, jako że modlący się przed nim wierni doznawali łask, o które prosili. Mieszkańc

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Poniedziałek, 6 marca 2017 (13:05)

  Wzdłuż biegu łagodnie meandrującej rzeki zgodnie wznoszą się świątynie trzech chrześcijańskich wyznań. 6 stycznia w tym regionie odbywa się niezwykłe Święto Jordanu.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Poniedziałek, 6 marca 2017 (13:05)

  Zobacz ciekawe miejsca, które zimą nie tracą na swej atrakcyjności, a przy okazji poszalej na nartach lub snowboardzie!

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Poniedziałek, 6 marca 2017 (13:00)

  Nad nasze morze jedźmy nie tylko na wakacyjny wypoczynek. Zimą Wybrzeże też ma swój urok, a nawet krótki wypad zawsze wyjdzie nam na zdrowie!

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Poniedziałek, 6 marca 2017 (08:00)

  Jedno z najbardziej romantycznych miasteczek w Polsce szczególnie pięknie wygląda w styczniu, gdy panuje w nim jeszcze świąteczny nastrój.

  Czytaj więcej Komentarzy:0